Honor X8a – cena, opinie, premiera, dane techniczne

Dodano 02.10.23 | Zaktualizowano 10.06.23
  • Model: X8a
  • Marka: Honor
  • Ocena: 3.08 na 5 (50 głosów)
  • Cena: 220 EUR
  • Rok produkcji: 2023
  • Wymiary: 162.9 x 74.5 x 7.5 mm
  • Waga: 179 g
  • Chipset: Mediatek MT6769H Helio G88 (12nm)
  • Pamięć wbudowana: 128GB 6GB RAM
  • Ekran: IPS LCD 6.7 cala
  • Bateria: 4500 mAh
  • Tylna kamera: Potrójna, 100MP
  • Przednia kamera: Pojedyncza, 16MP

🛒 Kup

Porównaj Honor X8a z innymi modelami:

Honor X8a Dane Techniczne

Skopiuj wszystkie specyfikacje, klikając tutaj

Ogólne dane techniczne

Marka i model

Honor X8a

Data wydania

2023, luty 08

Wymiary (WxSxG)

162.9 Х 74.5 Х 7.5 mm

Waga

179 g

Korpus

Glass front, plastikowa rama, tylny panel z tworzywa sztucznego

Etui

Kup etui z Amazon

Kolory

Cyan Lake, Titanium Silver, Midnight Black

Bateria

4500 mAh, Li-Po, non-removable

Orientacyjna cena220 EUR

Ekran

Technologia

IPS LCD

Ekran dotykowy

tak, pojemnościowy

Kolory

16M

Rozmiar

6.7" cala

Obszar ekranu

108.7 cm2

Format ekranu

(Wysokość:szerokość)

Współczynnik ekran / ciało

89.6%

Rozdzielczość

1080 x 2388 px

Pikseli na cal

0 PPI

Inne cechy ekranu

- 90Hz

Ochrona ekranu

Kup ochronę ekranu z Amazon

Aparat fotograficzny i Video

Kamera tylna, podstawowa

100 MP, potrójna kamera

Specyfikacje

-100 MP, f/1.9, (szerokokątny), AF
-5 MP, f/2.2, (ultra-szerokokatnym)
-2 MP, f/2.4, (macro)

Funkcje

LED Flesz , panorama, HDR

Wideo 1080p@30fps
Przednia kamera, selfie

16 MP, Pojedyncza kamera

Caracteristicas

-16 MP, f/2.5

Wideo 1080p@30fps

Wydajność i sprzęt

System operacyjny (OS)

Android 12, Magic UI 6.1

Chipset

- Mediatek MT6769H Helio G88 (12nm)

Procesor CPU

Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.8 GHz Cortex-A55)

Procesor graficzny GPU

- Mali-G52 MC2

Pamięć zewnętrzna

Nie

Pamięć wewnętrzna

128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM

Honor X8a — wynik AnTuTu i Geekbench

Honor X8a osiąga 249749 punktów w teście AnTuTu 10. Za wydajność odpowiada procesor Mediatek MT6769H Helio G88 (12nm).

 antutu Wynik Antutu

Antutu 10 Total249749 (Pozycja 268 na 278)
Ranking Antutu 10
262. Apple iPhone 7291935
263. Xiaomi Redmi 12 4G277914
264. Realme C55274036
265. Tecno Spark 10 Pro269281
266. Xiaomi Redmi 9268890
267. Samsung Galaxy A51266589
268. Honor X8a249749
269. Xiaomi Redmi Note 7248314
270. Realme Note 50247339
271. Samsung Galaxy A51 5G246627
272. Apple iPhone SE240258
273. itel A70239793
274. Apple iPhone 6s Plus231491

 geekbenchWynik Geekbench

GeekBench 6 Single Core436 (Pozycja 334 na 578)
GeekBench 6 Multi Core1214 (Pozycja 381 na 577)
Ranking Geekbench 6 Single Core
328. Oppo Reno Z459
329. Realme 5 Pro448
330. Realme XT445
331. vivo Z1 Pro443
332. Xiaomi Black Shark442
333. Xiaomi Mi 9 SE438
334. Honor X8a436
335. Tecno Pova Neo 3434
336. Oppo A38431
337. Realme X429
338. Realme 3 Pro429
339. Oppo Reno428
340. Realme Note 50422
Ranking Geekbench 6 Multi Core
375. Oppo R111235
376. Samsung Galaxy A411234
377. Huawei P10 Plus1232
378. Xiaomi Mi Mix 21226
379. Huawei Mate 9 Pro1222
380. Google Pixel 3a1216
381. Honor X8a1214
382. Samsung Galaxy A311213
383. Samsung Galaxy S8+1212
384. Honor V81197
385. Honor 8 Pro1195
386. vivo S11193
387. Nokia 7 plus1187

Dla porównania: Realme C53 osiąga 247339 punktów w AnTuTu , a Apple iPhone 12 osiąga 1070567 punktów w AnTuTu .

Komunikacja i Łączność

Karta SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
Sieć GSM / HSPA / LTE
-2G - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
-3G - HSDPA 850 / 900 / 2100
-4G - LTE
Prędkość HSPA, LTE-A
GPRS tak
Edge tak
Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct
GPS GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC tak (CRT-LX1 only)
USB USB Type-C 2.0, OTG
Bluetooth 5.1, A2DP, LE

Muzyka i dźwięk

Radio Nie
Gniazdo słuchawkowe Nie

Inne dane techniczne

- Czujniki - Czytnik linii papilarnych (zamontowany z boku), Akcelerometr, Kompas, Czujnik zbliżeniowy
- Szybkie ładowanie akumulatora 22.5W, 50% w 30 minut
Zrzeczenie się odpowiedzialności: Te informacje opierają się na danych publicznych i oficjalnych specyfikacjach Honor. Mogą jednak wystąpić różnice w specyfikacjach.

Powiązane modele:

Honor X8a recenzje wideo

Video Thumbnail

Honor X8a Komentarze i opinie

Oceń ten smartfon
3.08 / 5
(50)

Czy poleciłbyś ten telefon przyjacielowi? Dlaczego tak lub dlaczego nie? Podziel się swoimi argumentami za pomocą przycisku Dodaj Opinię i oceń model gwiazdkami!

Bądź pierwszy, który podzieli się swoją opinią! Masz jakieś spostrzeżenia lub doświadczenia osobiste, które chciałbyś podzielić? Twoje opinie są cenne dla nas i dla naszej społeczności. Zostaw komentarz, a razem omówmy zalety i wady tego modelu!


Honor X8a — kiedy premiera?

Premiera Honor X8a odbyła się 08 lutego 2023 r. Telefon jest już dostępny w sprzedaży.

Honor X8a — cena

Honor X8a kosztuje od 220 EUR. Ceny wszystkich wersji pamięci — w tym popularnej 6/128 GB:

WersjaCena
6/128 GB220 EUR
8/128 GB220 EUR

Wersja 256 GB Honor X8a nie jest oficjalnie dostępna — maksymalna pojemność to 128 GB.

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje Honor X8a?

Honor X8a kosztuje od 220 EUR.

Kiedy premiera Honor X8a?

Premiera Honor X8a odbyła się 08 lutego 2023 r. Telefon jest już dostępny w sprzedaży.

Ile waży Honor X8a?

Honor X8a waży 179 g. Wymiary telefonu to 162.9 x 74.5 x 7.5 mm.

Jaki ekran ma Honor X8a?

Telefon ma ekran IPS LCD o przekątnej 6.7 cala i rozdzielczości 1080 x 2388 px.

Ile pamięci ma Honor X8a?

Honor X8a występuje w wersjach 6/128 GB i 8/128 GB.

Jaki aparat ma Honor X8a?

Główny aparat ma matrycę 100 Mpix. Bateria o pojemności 4500 mAh obsługuje ładowanie 5 W.

W jakich kolorach jest Honor X8a?

Honor X8a jest dostępny w kolorach: Cyan Lake, Titanium Silver, Midnight Black.

Ile punktów w AnTuTu ma Honor X8a?

Honor X8a osiąga 249749 punktów w AnTuTu 10.