Samsung Galaxy Z Fold Wide
- Модел: Galaxy Z Fold Wide
- Марка: Samsung
- Оценка: 0 от 5 (0 гласа)
- Цена:
- Година на производство: 2026
- Размери: 161.4 x 123.9 x 4.9 мм
- Тегло: 199 гр
- Чипсет: Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm)
- Вградена памет: 256GB 12GB RAM
- Екран: Foldable Dynamic LTPO AMOLED 2 7.6 инча
- Батерия: 4800 mAh
- Задна камера: Двойна, 50MP
- Предна камера: Единична, 10MP
Галерия
Сравни Samsung Galaxy Z Fold Wide с други модели:
Samsung Galaxy Z Fold Wide характеристики
Дизайн и изработка
| Височина | 161.4 мм |
| Ширина | 123.9 мм |
| Дебелина | 4.9 мм |
| Тегло | 199 г |
| Материали |
|
| Водоустойчивост |
IP48 dust и water resistant (dust > 1 метърm; immersible до 1.5m за 30 мин) |
| Цветове | Black |
| Кейс |
Дисплей
| Тип на дисплея | Foldable Dynamic LTPO AMOLED 2 |
| Размер на дисплея | 7.6" инча (измерен по диагонал) |
| Площ на екрана | 175.7 см2 |
| Резолюция | 1828 x 2584 пиксела |
| Плътност на пикселите | 416 ppi |
| Дълбочина на цвета | 16M |
| Съотношение на страните | |
| Съотношение екран към тяло | 87.9% |
| Честота на опресняване | 120 Hz |
| HDR | Yes, HDR10+ |
| Typical Brightness | |
| Peak Brightness | |
| HBM (High Brightness Mode) | No |
| Always on display | No |
| Други екстри | Cover display: , Dynamic LTPO AMOLED 2X, Corning Gorilla Glass Ceramic 2 , 5.4 inches, 1264 x 1848 pixels |
| Протектор |
Софтуер и хардуер
| Хардуер | ||
|---|---|---|
| Чипсет | Qualcomm SM8750-AC Snapdragon 8 Elite (3 nm) |
|
| Централен процесор (CPU) | Octa-core (2x4.47 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6x3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M) |
|
| Графичен ускорител (GPU) | Adreno 830 (1200 MHz) |
Памет |
| Оперативна памет | 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 1TB 16GB RAM |
|
| Слот за карта памет | Не |
|
| Софтуер | ||
| Операционна система | Android 16, up to 7 major Android upgrades, One UI 8 |
|
| Потребителски интерфейс | up to 7 major Android upgrades |
|
Камери
| Основна камера | |
|---|---|
| Брой обективи | 2 |
- 50 MP, (широкоъгълна), PDAF, OIS (оптична стабилизация на изображението) |
|
| Функции | LED светкавица, HDR, панорама |
| Видео запис | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS, OIS | Селфи камера |
| Брой обективи | 1 |
- 10 MP, бленда f/2.2, 18mm (ултра широкоъгълна), 1/3.0", 1.12µm |
|
| Функции | HDR |
| Видео запис | 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS |
Мрежа
| Честоти | GSM / HSPA / LTE / 5G |
|
- 2G - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - 3G - HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 - 4G - LTE - 5G - SA/NSA/Sub6 |
|
| SIM карти | · Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM (max 2 at a time) |
| Интернет скорост | HSPA, LTE, 5G |
Свързаност
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7, tri-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD |
| GPS | GPS, GALILEO, GLONASS, BDS, QZSS |
| NFC | Да |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
Батерия
| Капацитет на батерията | 4800 mAh |
| Тип | Li-Po |
| Зареждане | |
- 45W Бързо зареждане на батерията |
|
Аудио
| Жак за слушалки | Не |
| Радио | Не |
| Други |
- High-bitrate audio support - Стерео високоговорители |
Сензори
| Сензор за пръстови отпечатъци (странично монтиран) | Да |
| Акселерометър | Да |
| Жироскоп | Да |
| Сензор за близост | Да |
| Компас | Да |
| Барометър | Да |
Други
| Дата на излизане | 2026 |
| Цена |
|
| Допълнително |
|
Производителност
Samsung Galaxy Z Fold Wide мнения и коментари
Бъдете първият, който споделя мнение! Имате ли наблюдения или личен опит, които бихте искали да споделите? Вашите мнения са ценни за нас и за нашата общност. Оставете коментар и нека заедно разгледаме предимствата и недостатъците на модела!


