vivo S60
- Модел: S60
- Марка: vivo
- Оценка: 0 от 5 (0 гласа)
- Цена:
- Година на производство: 2026
- Размери: 157.5 x 74.3 x 7.9 мм
- Тегло: 207 гр
- Чипсет: Qualcomm SM8635 Snapdragon 8s Gen 3 (4 nm)
- Вградена памет: 256GB 8GB RAM
- Екран: AMOLED 6.59 инча
- Батерия: 7200 mAh
- Задна камера: Тройна, 50MP
- Предна камера: Единична, 50MP
Галерия
Сравни vivo S60 с други модели:
vivo S60 характеристики
Копирай всички характеристики като кликнеш тук
Дизайн и изработка
| Марка и модел | |
| Височина | 157.5 мм |
| Ширина | 74.3 мм |
| Дебелина | 7.9 мм |
| Тегло | 207 г |
| Материали |
Стъклена предна част |
| Водоустойчивост | IP68/IP69 dust tight и water resistant (high pressure water jets; immersible до 1.5m за 30 мин) |
| Цветове | Gray, White, Green |
| Кейс |
Дисплей
| Тип на дисплея | AMOLED |
| Размер на дисплея | 6.59" инча (измерен по диагонал) |
| Площ на екрана | 106.1 см2 |
| Резолюция | 1260 x 2750 пиксела |
| Плътност на пикселите | 459 ppi |
| Дълбочина на цвета | 1B |
| Съотношение на страните | 19.5:9 |
| Съотношение екран към тяло | 90.7% |
| Честота на опресняване | 120 Hz |
| HDR | Yes |
| Typical Brightness | |
| Peak Brightness | 5000 nits |
| HBM (High Brightness Mode) | 1800 nits |
| Always on display | No |
| Протектор |
Софтуер и хардуер
| Хардуер | ||
|---|---|---|
| Чипсет | ||
| Централен процесор (CPU) | Octa-core (1x3.0 GHz Cortex-X4 & 4x2.8 GHz Cortex-A720 & 3x2.0 GHz Cortex-A520) |
|
| Графичен ускорител (GPU) | Adreno 735 |
Памет |
| Оперативна памет | 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM, 512GB 12GB RAM, 512GB 16GB RAM |
|
| Слот за карта памет | Не |
|
| Софтуер | ||
| Операционна система | Android 16, OriginOS 6 |
|
| Потребителски интерфейс | OriginOS 6 |
|
Камери
| Основна камера | |
|---|---|
| Брой обективи | 3 |
- 50 MP, бленда f/1.9, 23mm (широкоъгълна), 1/1.56", 1.0µm, PDAF, OIS (оптична стабилизация на изображението) |
|
| Функции | Ring-LED светкавица, панорама, HDR, color spectrum sensor |
| Видео запис | 4K, 1080p, gyro-EIS | Селфи камера |
| Брой обективи | 1 |
- 50 MP, бленда f/2.0, 21mm (широкоъгълна), 1/2.76", 0.64µm, AF |
|
| Функции | HDR |
| Видео запис | 4K, 1080p |
Мрежа
| Честоти | GSM / HSPA / LTE / 5G |
|
- 2G - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - 3G - HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 2100 - 4G - LTE - 5G - SA/NSA |
|
| SIM карти | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Интернет скорост | HSPA, LTE, 5G |
Свързаност
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless, LHDC 5 |
| GPS | GPS, GALILEO, GLONASS, QZSS, BDS (B1I+B1c) |
| NFC | Да |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
Батерия
| Капацитет на батерията | 7200 mAh |
| Тип | Si/C Li-Ion |
| Зареждане | |
- 90W Бързо зареждане на батерията, Power Delivery |
|
Аудио
| Жак за слушалки | Не |
| Радио | Не |
| Други |
- Стерео високоговорители |
Сензори
| Сензор за пръстови отпечатъци (на дисплея, ултразвуков) | Да |
| Акселерометър | Да |
| Компас | Да |
| Сензор за близост | Да |
| Инфрачервен порт | Да |
Други
| Дата на излизане | 2026 |
| Цена |
|
| Допълнително |
|
Производителност
vivo S60 мнения и коментари
Бъдете първият, който споделя мнение! Имате ли наблюдения или личен опит, които бихте искали да споделите? Вашите мнения са ценни за нас и за нашата общност. Оставете коментар и нека заедно разгледаме предимствата и недостатъците на модела!


